Welcome to DM Ugen 2009
Information
Forside
Liveopdatering
Tidsplan
Enkeltstart
Linieløb
Teknisk Håndbog
Startlister
Løbsprogram
Yderligere info
Tilmelding
Resultatliste
PostMasterLøbet
Oversigtskort
Målområdets historie
Seværdigheder
Overnatning
Sponsorkoncepter
Hjælpere søges
Presse
Pressemeddelelse
Kontakt
Tidligere vindere

Nyheder
6. juli: Resultater
27. juni: Resultater
25. juni: Resultater

23. juni: Liveopdatering

22. juni: Yderligere info

22. juni: Tilmelding

18. juni: Løbsprogram

16. juni: Startlister

13. juni: Oversigtskort

11. juni: Dame Junior

10. juni: Teknisk Håndbog

7. juni: Tilmelding opd.

7. juni: Tidsplan opd.

1. juni: Hjælpere søges opd.


Sønderborg Cykle Klubs sponsorer:





Administration
Admin
Login
Logout

  
Enkeltstart

E.jpg
Herre Elite.
1. Lars Bak (Team Saxo Bank) 0.49,16.99.
2. Alex Rasmussen (Team Saxo Bank) 0.49,25.80.
3. Jakob Fuglsang (Team Saxo Bank) 0.49,28.70.
4. Lasse Bøchman (Team Saxo Bank) 0.49,38.66.
5. Brian Bach Vandborg (Liquigas) 0.49,44.89.
6. Frank Høj (Team Saxo Bank) 0.49,58.18.
7. Nicki Sørensen (Team Saxo Bank) 0.50,02.85.
8. Allan Johansen (Designa Køkken) 0.50,02.95.
9. Martin Mortensen (Vacansoleil Pro Cycling) 0.50,12.23.
10. Rasmus Christian Quaade (Blue Water - Cycling for health) 0.50,30.70.
11. Michael Færk Christensen (Glud & Marstrand Horsens) 0.50,33.52.
12. Michael Mørkøv (Team Saxo Bank) 0.50,53.66.
13. Chris Anker Sørensen (Team Saxo Bank) 0.51,01.44.
14. Jimmi Sørensen (Designa Køkken) 0.51,13.74.
15. Jacob Kollerup (Blue Water - Cycling for health) 0.51,17.92.
16. Mads Christensen (Designa Køkken) 0.51,20.66.
17. Jan Almblad (Blue Water - Cycling for health) 0.51,32.56.
18. Kristian Sobota (Team Capinordic) 0.51,33.95.
19. Daniel Holm Foder (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 0.51,45.52.
20. Nicolai Steensen (Glud & Marstrand Horsens) 0.51,46.65.
21. Michael Larsen (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 0.51,49.62.
22. Lars Ulrich (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 0.51,50.28.
23. Daniel Kreutzfeldt (Team Capinordic) 0.51,54.81.
24. Kalle Corneliussen (Blue Water - Cycling for health) 0.52,10.52.
25. Thomas Guldhammer (Team Capinordic) 0.52,14.03.
26. Martin Wang Hjørngaard (Team Stenca Trading) 0.52,16.59.
27. Christopher Juul-Jensen (Glud & Marstrand Horsens) 0.52,21.32.
28. Morten Mikkelsen (Team Stenca Trading) 0.52,22.71.
29. Daniel Vestergård Andersen (Team Stenca Trading) 0.52,25.30.
30. Mathias Lisson (Team Kvickly Odder) 0.52,26.09.
31. Mads Lilholm Meyer (Team EnergiFyn) 0.52,38.34.
32. Michael Ellermann Jæger (Team ABC) 0.52,42.53.
33. Benjamin Justesen (Blue Water - Cycling for health) 0.52,50.75.
34. Søren Pugdahl Pedersen (Team Stenca Trading) 0.52,57.47.
35. Jesper Dünweber Darre (Team ABC) 0.52,59.86.
36. Troels Rønning Vinther (Team Capinordic) 0.53,13.91.
37. Morten Kruse Brink (Designa Køkken) 0.53,16.02.
38. Thomas Japp Hansen (Team ABC) 0.53,22.73.
39. Michael Damm Kohberg (Vejen BC) 0.53,29.64.
40. Heine Hansen (Team Kvickly Odder) 0.53,38.41.
41. Frederik Just Jernov (Glud & Marstrand Horsens) 0.53,38.84.
42. Ricky Jørgensen (Glud & Marstrand Horsens) 0.53,54.59.
43. Mike Lauge Jensen (Team Comeat - Ride4Fun Elite) 0.54,16.30.
44. Christian Juul Andreassen (Team Kvickly Odder) 0.54,17.45.
45. Christian Ranneries (Team EnergiFyn) 0.54,27.64.
46. Lars Ejaas (Team Kvickly Odder) 0.54,31.72.
47. Martin Toft Madsen (Lyngby CC) 0.54,36.11.
48. Michael Truelsen Jepsen (Svendborg Cykle Club) 0.54,37.46.
49. Thomas Rødtnes (Cycling Nord) 0.54,42.47.
50. Dennis Jønsson (Team Stenca Trading) 0.54,42.49.
51. Kenneth Fahl Andersen (Randers CK 1910) 0.54,52.61.
52. Rasmus Boje Vendelbo Juliussen (Team ABC) 0.54,53.40.
53. Kasper Malmkjær (Team ABC) 0.54,57.20.
54. Jesper Odgaard Nielsen (Team Stenca Trading) 0.55,07.58.
55. Rudi Bredahl Nielsen (Team Kvickly Odder) 0.55,09.03.
56. Rasmus Richter Damm (Team Stenca Trading) 0.55,35.91.
57. Tom Bøttger (Sønderborg CK) 0.57,02.84.
58. Morten Falk Nielsen (Team Reelight - Bikepro) 0.58,15.11.
59. Nicolaj Amping (Cykling Odense) 0.58,21.39.
D.jpg
Dame Elite.
1. Linda Melanie Villumsen (Team Columbia Women) 0.35,26.54.
2. Trine Schmidt (Team Flexpoint - CC Hillerød) 0.36,25.74.
3. Margriet Helena Kloppenburg (Team Hitec Products - UCK) 0.39,32.20.
4. Lisbeth Bro Lund (Odense Triathlon Klub) 0.39,49.69.
5. Jette Cathrine Fuglsang (TEAM HIGH END SPORT) 0.39,57.72.
6. Anette Berg (Sorø BC) 0.40,05.12.
7. Trine Lorentzen (TEAM HIGH END SPORT) 0.40,07.17.
8. Mia Eskebjerg (TEAM HIGH END SPORT) 0.40,48.40.
9. Henriette Lygum Christensen (TEAM HIGH END SPORT) 0.40,49.85.
10. Nikoline Hansen (TEAM HIGH END SPORT) 0.41,19.63.
11. Birgitte Bernt Nielsen (Randers CK 1910) 0.41,34.33.
12. Heidi Christiansen (Esbjerg CR) 0.41,59.62.
13. Henriette Frederiksen (Herning CK) 0.42,14.23.
14. Tina Nielsen (Vesthimmerland CK) 0.42,59.77.
15. Helle Hygum (Fredericia CC) 0.44,03.53.
16. Louise Elmskov (Ordrup CC) 0.44,28.54.
17. Helene Sørensen (Ordrup CC) 0.47,27.99.
J.jpg
Junior.
1. DEN19920211 Lasse Norman Hansen (Team Odense Junior) 0.33,28.34.
2. DEN19920207 Michael Valgren Andersen (Team Odense Junior) 0.34,22.27.
3. DEN19910311 Sebastian Lander (Glud & Marstrand Festina Hobro) 0.34,28.12.
4. DEN19920530 Jesper Kousgaard (Herning CK) 0.34,29.54.
5. DEN19910715 Emil Hovmand (Herning CK) 0.34,31.71.
6. DEN19910305 Nicolas Amstrup Madsen (Team RCR Junior) 0.34,50.20.
7. DEN19920115 Alexander Mørk (Team Ginnerup Byg) 0.35,05.35.
8. DEN19911106 Mark Sehested Pedersen (Team RCR Junior) 0.35,06.11.
9. DEN19920409 Asbjørn Kragh Andersen (Team Ginnerup Byg) 0.35,22.16.
10. DEN19910131 Sebastian Refsgaard (Team RCR Junior) 0.35,40.38.
11. DEN19910523 Adrian Udesen (Herning CK) 0.35,41.69.
12. DEN19910122 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen (Glud & Marstrand Festina Hobro) 0.36,00.62.
13. DEN19930302 Christian Hedegaard Sørensen (Randers CK 1910) 0.36,07.69.
14. DEN19930209 Frederik Thalund Jensen (Herning CK) 0.36,09.92.
15. DEN19921215 Daniel Malmros Christiansen (Team Odense Junior) 0.36,26.56.
16. DEN19920104 Casper Degn Larsen (Glud & Marstrand Festina Hobro) 0.36,26.99.
17. DEN19931214 Alexander Kamp (Køge CR) 0.36,30.52.
18. DEN19911107 Otto Kristensen (Thy CR) 0.36,38.99.
19. DEN19921224 Mads Hardahl (Aalborg CR) 0.36,42.17.
20. DEN19920305 Christian Jersild Jensen (Svendborg CC) 0.36,44.00.
21. DEN19910715 Simon Larsen (Team Kvickly Odder Jun) 0.36,44.78.
22. DEN19910718 Niels Hedekær Olsen (Glud & Marstrand Festina Hobro) 0.36,46.46.
23. DEN19920414 Dion Jimmy Hansen (Team RCR Junior) 0.36,46.47.
24. DEN19910105 Christian Adelhard Kreutzfeldt (Team RCR Junior) 0.36,51.02.
25. DEN19910125 Simon Holm Jacobsen Eiby (Lyngby CC) 0.36,53.10.
26. DEN19910709 Pelle Niklas Christensen Clapp (Team RCR Junior) 0.37,02.00.
27. DEN19930524 Aske Louring Vorre (Vejle CK) 0.37,09.50.
28. DEN19911007 Kenneth Hansen (Herning CK) 0.37,14.26.
29. DEN19930422 Daniel Mielke (Roskilde CR) 0.37,34.65.
30. DEN19930921 Emil Arvid Olsen (Svendborg CC) 0.37,36.39.
31. DEN19920427 Frederik Bjørke Schwartz (DCR Ballerup) 0.37,36.64.
32. DEN19920321 Nicolai Mondrup Jensen (Odder CK) 0.37,44.12.
33. DEN19920103 Sebastian Hirsch (Team Comeat - Ride4Fun Junior) 0.37,44.17.
34. DEN19920617 Kasper Svingel Jensen (Team Kvickly Odder Jun) 0.37,46.50.
35. DEN19930407 Niels Munk Asmussen (Middelfart CC) 0.37,46.95.
36. DEN19920618 Anders Bjerremand (Team Comeat - Ride4Fun Junior) 0.37,47.53.
37. DEN19921206 Rasmus Dalgaard (Herning CK) 0.37,48.73.
38. DEN19910912 Magnus Damsbo Lund (Lyngby CC) 0.37,49.25.
39. DEN19921113 Mathias Holm (Team Comeat - Ride4Fun Junior) 0.37,52.15.
40. DEN19910322 Andreas Brassen Kidmose (Silkeborg IF Cykling) 0.37,58.53.
41. DEN19920901 Stefan Linné Jørgensen (Team Comeat - Ride4Fun Junior) 0.38,00.75.
42. DEN19910227 Kristian Haugaard Jensen (Team Kvickly Odder Jun) 0.38,16.91.
43. DEN19930517 Mads Gregersen (Varde CK) 0.38,21.87.
44. DEN19921126 Morten Haugaard Timmermann (Odder CK) 0.38,30.20.
45. DEN19920314 Mathias Øllegaard (Team Comeat - Ride4Fun Junior) 0.38,30.89.
46. DEN19921121 Mathias Lindberg Mortensen (DCR Ballerup) 0.38,39.95.
47. DEN19911122 Nicolai Rangstrup Nielsen (Varde CK) 0.38,43.44.
48. DEN19930704 Nicolai Brøchner (Kolding BC) 0.38,57.73.
49. DEN19921030 Søren Sølvsten Nielsen (Team Ginnerup Byg) 0.39,05.00.
50. DEN19920115 Ronnie Bang Pedersen (Silkeborg IF Cykling) 0.39,09.26.
51. DEN19920321 Kevin Nyberg Simper (Team Cycling Ringsted) 0.39,10.63.
52. DEN19910825 Laurits Enevoldsen (ABC) 0.39,15.63.
53. DEN19921228 Peter Holm Rasmussen (Faaborg Ski og Motionsklub) 0.39,23.11.
54. DEN19910103 Kasper Gryrdholt Pedersen (Herning CK) 0.39,25.76.
55. DEN19911023 Anders Bak Hansen (Team Ginnerup Byg) 0.39,32.49.
56. DEN19920901 Morten Skjalm Madsen (Hvidovre CK) 0.39,44.47.
57. DEN19930121 Nicklas Dahl Jakobsen (Team Cycling Ringsted) 0.39,48.31.
58. DEN19930813 Morten Søgaard Madsen (Roskilde CR) 0.39,59.23.
59. DEN19931110 Oliver Stausholm (Esbjerg CR) 0.39,59.96.
60. DEN19910925 Chris Skaarup Mortensen (Roskilde CR) 0.40,01.71.
61. DEN19920412 Martin Dyreborg Hansen (Herning CK) 0.40,21.99.
62. DEN19920411 Lasse Yde Eland (Odder CK) 0.40,45.63.
63. DEN19921202 Jannick Berg (ABC) 0.41,07.73.
64. DEN19930202 Kristian Krog (Køge CR) 0.41,22.38.
DJ.jpg
Dame Junior.
1. Maria Grandt Petersen (TEAM HIGH END SPORT) 0.22,46.23.
2. Michelle Lauge Jensen (CC Hillerød) 0.23,01.19.
3. Julie Leth (Team Kvickly Odder Jun) 0.23,40.94.
4. Fie Degn Larsen (Herning CK) 0.23,54.24.
5. Kamilla Sofie Vallin (CC Hillerød) 0.24,11.08.
6. Nina Schultz Nielsen (Herning CK) 0.24,52.36.
7. Pernille Ott Frendorf (Greve CC) 0.25,31.28.
8. Mette Meyer (Køge CR) 0.25,54.74.

    11180  reads
 Printerfriendly display Printerfriendly display

Arrangør:
Sønderborg Cykle Klub
Hertug Hans Vej 10
6400 Sønderborg


Bidragsydere:
Hovedsponsor:


Arrangementstøtte:


Bilsponser:


Bredbåndsponsor:


Catering ved:


Tøjsponser:


Streaming leveret af:

Kaldender
December 2017
S M T W T F S

Website powered by